Општинска управа Општине Стара Пазова, ул. Светосавска 11, 22300 Стара Пазова

Данас је: год.

Општина Стара Пазова, Срем, Војводина - званична страница

Званична презентација Општине Стара Пазова

Част да одиграју прву међународну утакмицу у Спортском центру у Старој Пазови имали су млађи кадети Србије и Белорусије који су одиграли пријатељску утакмицу. Овај меч окупио је више од 300 гледалаца на трибинама терена у Кући фудбала, а победи су се радовали наши младићи савладавши своје вршњаке из Белорусије са 3:0. Од првог звиждука судије Синише Сремца из Руме наши фудбалери су диктирали темпо и стварали шансе за гол. Међутим, све до 19 минута одбрана Белорусије је одолевала нападима пулена Ненада Сакића.

У 19. минуту капитен Јанковић је сјајно центрирао, лопту је главом захватио Здјелар и са десетак метара је спровео у мрежу. На 2:0 повисио је Симић, можда и најбољи играч на терену, сјајним шутом са 20 метара у 33 минуту. Најповољнију прилику да постигну гол гости су имали почетком другог полувремена када је Радкин био у шанси, али је голман Рајковић добро реаговао. Иначе, наши фудбалери су у првом полувремену могли постићи још који гол да је нападач Војводине Спремо био спретнији пред противничким голом. Прилику за 3:0 фудбалери Србије пропустили су у 52. минуту када је судија Сремац оправдано показао на белу тачку, пошто је после соло продора голман Францкевич оборио Симића. Јанковић је међутим, слабо шутирао па је голман Белорусије лако одбранио тај ударац. У 62. минуту је ипак било 3:0 за Србију. Јанковић је био у соло продору упутио ударац према голу, голман Францкевич одбио лопту, али само до Јокића коме није било тешко да је спроведе у мрежу. До краја утакмице репрезентативци Србије пропуштају још неколико повољних прилика да победу учине убедљивијом. Утакмицу у Старој Пазови посмтарао је и велики број познатих фудбалских радника и тренера. Тако су на утакмици виђени Драган Ђорђевић потпредседник ФС Србије, Владимир Петровић, Пижон, селектор нашег "А" тима, Митар Мркела, директор млађих селекција у ФС Србије, Милован Ђорић селектор кадетске репрезентације која се у Старој Пазови припрема за Европско првенство, Владимир Југовић некадашњи ас Црвене Звезде и многи други. Д. Бурсаћ